O Kliencie

Paulina Pilarska prowadzi swój gabinet dietetyczny w Gdańsku, pracując z pacjentami zarówno stacjonarnie, jak i online. Początkowo wiązała swoją przyszłość w zawodzie z dietetyką sportową. Sama przez 8 lat trenowała lekkoatletykę – bieg przez płotki na 400 m i to skłoniło ją, by rozpocząć studia licencjackie na kierunku Dietetyka Sportowa na AWF-ie w Poznaniu. Aktualnie Paulina kontynuuje studia magisterskie na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym.

Swoją firmę prowadzi już od 3 lat, pierwsze kroki w branży zaczęła stawiać bardzo wcześnie – już na pierwszym roku studiów.

Początkowo Paulina pracowała głównie ze sportowcami i osobami aktywnymi fizycznie, jednak teraz bliżej jej do dietetyki klinicznej – prowadzi głównie pacjentów onkologicznych, z zaburzeniami hormonalnymi oraz z problemami żołądkowo – jelitowymi.

Problemy Klienta

W dotychczasowej pracy Paulinie najbardziej doskwierała rosnąca frustracja związana z ciągłym układaniem jadłospisów. W wielu programach, z których do tej pory korzystała, bazy przepisów okazywały się bez pokrycia w praktyce i realnym życiu. Szybko zauważyła też, że czas poświęcany na pisanie diet, zazwyczaj w ogóle nie przekładał się na efektywność podejmowanych współprac. Dlatego też zdecydowała, że pora poszukać rozwiązania, które ułatwi jej pracę, zamiast utrudniać.

Rozpoczęte przez Paulinę procesy często “żyły swoim życiem” – trudno było analizować, jak radzą sobie pacjenci pomiędzy kolejnymi spotkaniami, czy informacje, które przekazują podczas wizyt są prawdziwe (zwłaszcza w przypadku braku satysfakcjonujących rezultatów). Zanim Paulina zaczęła korzystać z modułu “Monitoringu” w alloweat, nie zawsze udawało jej się wystarczająco zaangażować pacjenta w proces. Teraz natomiast, cytując Paulinę “nikt nie czuje zawodu po zweryfikowaniu działań”.

Dodatkowo – po pewnym czasie – dla Pauliny uciążliwy stał się kontakt z pacjentami przez różne komunikatory, bez poszanowania jej czasu prywatnego.

Osiągnięte rezultaty

Jak sama Paulina mówi – od kiedy pracuje na alloweat “skończyło się układanie diet i wyliczanie co do grama sera czy awokado”. Dzięki możliwości pracy z pacjentem nie tylko z wykorzystaniem jadłospisu, stworzyła alternatywne ścieżki współpracy, a każdy pacjent znajdzie w jej ofercie coś dla siebie. Jeśli natomiast współpraca z daną osobą wymaga przygotowania diety – układa ją dużo szybciej niż dotychczas.

Sam kontakt z pacjentem jest obecnie również mniej absorbujący dla Pauliny. Pozostaje w stałym kontakcie z osobami, które wykupiły pakiet zawierający taką usługę. Dzięki dostępowi do chatu z poziomu platformy, odpisuje zazwyczaj na wszystkie wiadomości raz dziennie, w dogodnym dla siebie momencie.

Co więcej, dostęp do wszystkich materiałów edukacyjnych czy zaleceń Paulina ma w bazie alloweat. W każdej chwili może je wydrukować czy po prostu pokazać pacjentowi w trakcie wizyty. Nie musi przeszukiwać całego dysku komputera, by odnaleźć to, czego szuka. Dzięki temu jej praca stała się bardziej poukładana i mniej chaotyczna. Wszystko, co dotyczy prowadzenia pacjentów i firmy, przechowuje w systemie.

Największy sukces Klienta


Paulina lada moment skończy 24 lata, a już może pochwalić się prowadzeniem dobrze prosperującej firmy, która przynosi jej przychody na poziomie powyżej 10 tys. zł miesięcznie – bazując wyłącznie na współpracach indywidualnych, jak sama to określa “bez zajeżdżania się”. Dzięki alloweat może przyjąć większą liczbę pacjentów i obsłużyć ich w krótszym czasie, nie tracąc przy tym na jakości. Obecnie w bazie alloweat ma już 140 klientów od lipca 2023 roku, co uważa za swój największy sukces. Ponadto ma wystarczająco czasu, by rozwijać się również na innych płaszczyznach – np. przygotowywać e-booki, a obecnie myśli nad tworzeniem webinarów.

A co na to Klient?

Alloweat to strzał w 10- tkę! Oszczędzam czas, energię i dbam o moje zdrowie psychiczne! Czemu? Nie frustruję się już przy układaniu jadłospisów, nie odkładam tego na później, bo tworzenie ich w alloweat to czysta przyjemność! Polecam każdemu dietetykowi tą inwestycje, bo to ogromny rozwój dla firmy.