O Kliencie
Paulina Borek – Trybała jest dietetykiem klinicznym i psychodietetykiem z 12-letnim stażem zawodowym. Po ukończeniu studiów magisterskich na kierunku dietetyka na Gdańskim Uniwersytecie Medycznym, kontynuowała swoją edukację na studiach doktoranckich. W 2018 roku z wyróżnieniem obroniła doktorat poświęcony leczeniu niedożywienia w przebiegu przewlekłej choroby nerek. Swoje doświadczenie w praktyce klinicznej stale poszerza pracując jako dietetyk kliniczny w Uniwersyteckim Centrum Klinicznym w Gdańsku.
Od początku swojej kariery zawodowej Paulina prowadzi w Gdańsku własny gabinet, pracując z pacjentami zarówno stacjonarnie, jak i online. Jej specjalizacje zawodowe to dietetyka onkologiczna i bariatryczna oraz choroby nerek. Prowadzi także dietoterapię pacjentów z nadwagą i otyłością oferując wsparcie psychodietetyczne.
Problemy Klienta
Z racji wąskiej specjalizacji, na brak pacjentów Paulina nigdy nie mogła narzekać. Okazało się jednak, że obsłużenie dużej ilości pacjentów z poważnymi problemami zdrowotnymi stało się dla niej prawdziwym wyzwaniem. Oznaczało to bowiem układanie kolejnych diet, co pochłaniało znaczną ilość jej czasu w ciągu dnia. Jeśli natomiast przygotowana dieta wymagała modyfikacji, naniesienie zmian ponownie wymagało sporego zaangażowania Pauliny.
Z czasem Paulina zaczęła także zauważać coraz większą potrzebę elastycznego podejścia do prowadzenia pacjentów, bez zamykania ich w sztywnych ramach diety, zwłaszcza gdy pracowała w duchu psychodietetycznym.
Paulinie często towarzyszyło także poczucie, że wciąż wykonuje te same czynności (np. wprowadzanie nowych produktów / przepisów do bazy czy wklejanie zaleceń), co skutkowało narastającą frustracją i coraz mniejszą satysfakcją z wykonywanej pracy.
Nieuporządkowane środowisko pracy to kolejny problem zgłaszany przez Paulinę. Brakowało jej możliwości prowadzenia kartoteki pacjenta oraz całego procesu dietetycznego w jednym miejscu.
Osiągnięte rezultaty
Zaledwie po kilku tygodniach korzystania z alloweat, Paulina odzyskała komfort i satysfakcję z wykonywanej pracy.
Największy wpływ miały na to:
- możliwość pracy z pacjentem w inny sposób niż z wykorzystaniem klasycznego jadłospisu (bazując na propozycjach posiłków jako inspiracji dla klienta)
- łatwość układania diet, kiedy już musiała to zrobić – nawet tych bardzo skomplikowanych (dzięki rozbudowanym i uporządkowanym bazom systemowym była w stanie przygotować niektóre jadłospisy w mniej niż 10 minut)
- łatwość układania diet, kiedy już musiała to zrobić – nawet tych bardzo skomplikowanych (dzięki rozbudowanym i uporządkowanym bazom systemowym była w stanie przygotować niektóre jadłospisy w mniej niż 10 minut)
- skrócenie czasu poświęcanego do tej pory na wykonywanie monotonnych czynności i skupienie się na tym, co w pracy z drugim człowiekiem lubi najbardziej – rozmowie i edukacji
- wyższa skuteczność prowadzonych współprac (dzięki reagowaniu na bieżące potrzeby / trudności pacjentów, analizując przebieg procesu w module monitoringu)
- lepsza organizacja środowiska pracy – wszystkie materiały edukacyjne w jednym miejscu, możliwość prowadzenia kartoteki pacjenta na platformie
- aplikacja mobilna, która odciążyła Paulinę m.in. w wysyłaniu maili z modyfikacjami / dodatkowymi posiłkami (naniesione zmiany widoczne są w aplikacji w czasie rzeczywistym) czy odpowiadaniu na pytania pacjentów przez różne komunikatory (możliwość korzystania z chatu w aplikacji).
Największy sukces Klienta
Paulina podkreśla, że dzięki pracy na alloweat ma poczucie ciągłego rozwoju. Poszerzyła wachlarz usług oferowanych w gabinecie i pracuje nad produktami online, które zamierza sprzedawać za pośrednictwem aplikacji.
Dzięki wykorzystaniu nowoczesnej technologii wzrosła konkurencyjność jej oferty, co dało jej możliwość podniesienia cen usług.
To, co jednak cieszy Paulinę najbardziej to odzyskane zasoby czasowe i jak sama mówi nieustanny „fun” z wykonywanej pracy.