O Kliencie

Natalia Farian jest dietetykiem klinicznym. Studia ukończyła w czerwcu 2022 roku i już po kilku miesiącach zdecydowała się na założenie własnej działalności, którą prowadzi od listopada 2022 roku. Na co dzień pracuje głównie z pacjentami z problemami jelitowymi, prowadząc konsultacje indywidualne, w 100% online.

Problemy Klienta

Zanim Natalia rozpoczęła swoją przygodę z alloweat, mierzyła się z kilkoma problemami, które ograniczały jej rozwój jako specjalisty. Będąc na początku drogi zawodowej – zamiast skupiać się na pozyskiwaniu klientów oraz poświęcaniu im wystarczająco dużo uwagi, aby proces mógł zaowocować rezultatami – jej praca sprowadzała się do powtarzalnych czynności. 

Ogrom czasu pochłaniało Natalii układanie jadłospisów.  Wynikało to głównie ze słabej jakości baz w programie, na którym wtedy pracowała. Brakowało jej także możliwości filtrowania przepisów w precyzyjny sposób. Aby efektywnie wyszukać potrawę, której chciała użyć, musiała zapamiętać nazwę danego przepisu. Na większą skalę stało się to nierealne do wykonania.

Co więcej, praca na poprzednim programie wiązała się z licznymi ograniczeniami w możliwościach prowadzenia pacjentów. Brak miejsca na zebranie wywiadu czy przechowywanie dokumentacji medycznej sprawiały, że musiała korzystać z zewnętrznych narzędzi. To z kolei negatywnie rzutowało na jej organizację pracy.

Osiągnięte rezultaty

Zmiana programu dietetycznego pozwoliła Natalii zoptymalizować czas pracy. Obecnie przygotowanie nawet skomplikowanych diet (złożony obraz kliniczny, liczne wykluczenia) zajmuje jej 3-4x mniej czasu niż dotychczas (około godziny zamiast 3-4 godzin). Ułożenie diety dla osoby bez większych problemów zdrowotnych to zazwyczaj 20-30 minut. Mowa tutaj o całkowitym czasie przygotowania programu żywieniowego – łącznie z materiałami edukacyjnymi czy indywidualnym planem suplementacyjnym.

Taka oszczędność czasu była możliwa dzięki rozbudowanym bazom systemowym w alloweat, w których przepisy – jak stwierdziła sama Natalia – są “praktyczne, szybkie i życiowe, a nie wymyślne”. Doceniają to również pacjenci, dzięki czemu łatwiej im realizować założenia współpracy. 

Ponadto Natalia ma wszelkie potrzebne informacje o pacjencie czy jego postępach na platformie – dane klienta są bezpieczne, a jej komfort pracy znacznie wyższy. 

Co więcej, korzystanie z alloweat pozwoliło Natalii zaprojektować swoją usługę w taki sposób, by wyróżnić się na tle konkurencji. Eksponując unikalne funkcjonalności alloweat, jak np. możliwość analizowania przebiegu procesu w czasie rzeczywistym (moduł monitoringu) dostarcza pacjentom nową jakość usług.

Największy sukces Klienta

Po pierwszym roku prowadzenia działalności sama Natalia nie kryje zdziwienia, jak dużo udało jej się osiągnąć w tak krótkim czasie. Obecnie jej terminarz jest wypełniony po brzegi. W miesiącu może przyjąć maksymalnie 15-20 nowych osób, ponieważ reszta pacjentów kontynuuje współpracę (koniec z urywającymi się procesami). Na listę oczekujących jest zapisanych ponad 100 osób. Takie wyniki szybko przełożyły się również na uzyskanie (i przekroczenie) oczekiwanego przychodu miesięcznego.

A co na to Klient?

Jestem ogromnie zadowolona z korzystania z programu alloweat ale przede wszystkim również z obsługi klienta i natychmiastowej pomocy, gdy mam problem na jakimś etapie korzystania z programu. To coś więcej niż sam program do układania diet, ale również program do zarządzania bazą klientów, procesem dietetycznym, daje znacznie więcej możliwości do pracy z pacjentem niż tylko z wykorzystaniem jadłospisu, dokładnie czegoś takiego potrzebowałam.