W kwietniu nie zwalniamy tempa i przychodzimy do Was z kolejną zmianą. Rozwiązanie, które znacie jako schematy zmienia nazwę na kolekcje przepisów.

Skąd ta zmiana?

Zapewne wiecie już, że pracujemy nad Programem Żywieniowym 2.0. Ale czy wiecie, że powstaje również całkowicie odmieniona aplikacja mobilna? Wraz z jej pojawieniem się będziecie mogli udostępniać swoim klientom kolekcje przepisów bez konieczności tworzenia programu żywieniowego. To kolejna funkcjonalność, która zaoszczędzi sporo Waszego czasu.

Dlatego już teraz zachęcamy Was do zwrócenia uwagi na adekwatne nazywanie kolekcji i utrzymywanie porządku w bazach.

Jeszcze jedna ważna informacja. Okazało się, że – sumując pojedyncze przepisy oraz te dodane podczas tworzenia kolekcji – w bazie macie do wykorzystania już 10 tys. unikalnych przepisów. I nie musieliście dodać żadnego z nich 😉

Gdzie znaleźć kolekcje przepisów?

Kolekcje znajdziecie teraz w zakładce “Przepisy” (menu boczne) – gdzie możecie przełączać się między pojedynczymi przepisami i kolekcjami.

W związku z tym z menu bocznego zniknęła ikona schematów.

Widok kolekcji przepisów ze zdjęciami

Podobnie jak w przypadku przepisów, również kolekcje możecie przeglądać teraz w widoku siatki ze zdjęciami (oprócz standardowego widoku listy).

Na okładce kolekcji wyświetlają się wybrane losowo 4 zdjęcia przepisów z danej kolekcji. Znajdziecie tu również informacje odnośnie średniej energetyczności i rozkładu makroskładników dla wszystkich przepisów z kolekcji, tagi opisujące kolekcję oraz podsumowanie, ile propozycji posiłków wchodzi w skład danej kolekcji.

Podgląd kolekcji w wysuwanym panelu bocznym

Szczegóły dotyczące danej kolekcji możecie podejrzeć w rozwijanym panelu bocznym, klikając daną kolekcję. Najważniejsze informacje zostały podzielone na 3 zakładki:

  • WARTOŚCI ODŻYWCZE – znajdziecie tu informacje o uśrednionej energetyczności, rozkładzie makro- i mikroskładników
  • PRZEPISY I PRODUKTY – tu możecie podejrzeć, z ilu i z jakich przepisów składa się dana kolekcja; w ramach kolekcji przy każdym przepisie widoczne jest zdjęcie, a dodatkowo możecie wyświetlić jego wartości odżywcze (dla każdego produktu lub ogółem dla całego przepisu), sposób przygotowania i tagi
  • TAGI, które opisują daną kolekcję

Dodawanie kolekcji do “Ulubionych”

Kolekcje możecie dodawać do “Ulubionych” klikając ikonę gwiazdki. Ta funkcja stanie się szczególnie przydatna funkcja wraz z pojawieniem się nowego kreatora diety – wtedy będziecie mogli wyświetlać ulubione kolekcje z poziomu kreatora i dodawać je do diety.

Wyświetlanie nowo dodanych kolekcji

W bazie kolekcji szybko odnajdziecie także te dodane do bazy w ciągu ostatnich 14 dni, dzięki czemu możecie na bieżąco przeglądać nowości dodawane chociażby ze względu na sezonowość.

Filtry w bazie kolekcji

W bazie kolekcji macie również do dyspozycji nowe filtry, które podzieliliśmy na 3 kategorie:

  • PRZYGOTOWANIE
  • WARTOŚCI ODŻYWCZE
  • INNE

Filtry działają analogicznie do tych w bazie przepisów – więcej możecie przeczytać w tym artykule.

Ważne!

Tworząc program żywieniowy, w kreatorze diety nadal widoczna jest wyszukiwarka schematów, co oczywiście z czasem ulegnie zmianie – na pewno Was o tym poinformujemy.

Podsumowanie

Kolekcje przepisów to jedna z wielu zmian, które wraz z pojawieniem się Programu Żywieniowego 2.0 oraz nowej wersji aplikacji mobilnej połączą się w spójną całość, z masą nowych możliwości dla Was. Na razie musicie uwierzyć nam na słowo, że jest na co czekać 😉