Dziś, gdy technologia odgrywa coraz większą rolę w niemal każdej dziedzinie życia, również zawód dietetyka zyskuje na nowoczesnych narzędziach wspierających codzienną pracę. Na rynku dostępnych jest wiele programów dla dietetyków, które oferują szeroki wachlarz funkcji. Wybór odpowiedniego oprogramowania jest kluczowy, ponieważ wpływa na efektywność pracy specjalisty, jakość świadczonych usług oraz zadowolenie klientów. 

Dzisiejszym wpisem rozpoczynamy serię artykułów, w których sprawdzamy, jak alloweat wypada na tle innych, popularnych w branży programów dla dietetyków. Porównania te dostarczą Ci rzetelnych informacji, dzięki którym łatwiej wybierzesz rozwiązanie najlepiej dopasowane do swoich potrzeb.

Co porównujemy?

W tym artykule porównamy wersję testową alloweat, która umożliwia wypróbowanie wszystkich dostępnych funkcji programu z wersją Premium oprogramowania Kcalmar.pro. Wersja testowa Kcalmar.pro posiada wiele ograniczeń względem płatnych wariantów i część funkcji jak np. dostęp do systemowych jadłospisów – jest zablokowana. Użytkownik (po skontaktowaniu się z działem obsługi i dopytaniu o to) otrzymuje możliwość skorzystania z pakietu Premium (więcej funkcjonalności oferuje tylko pakiet VIP) za 12,29 zł przez 5 dni. Po tym czasie okres próbny wygasa.

Przejdziemy teraz do szczegółowego porównania obu rozwiązań uwzględniając najistotniejsze aspekty pracy dietetyka i przeanalizujemy, czy oferowane funkcjonalności są w stanie się na nią przełożyć – przykładowo przyspieszając lub ułatwiając pracę specjalisty.

Zakres porównania

Układanie jadłospisów

Chociaż coraz więcej dietetyków szuka sposobów, żeby pracować z klientami bez konieczności układania diet (postrzegając ten element pracy za najbardziej żmudny i wypalający, a dodatkowo nie będący gwarantem skutecznej współpracy), dla sporego grona specjalistów układanie jadłospisów nadal stanowi część codziennych obowiązków zawodowych. Przyjrzyjmy się zatem, jak Kcalmar.pro i alloweat pomagają swoim użytkowników usprawnić pracę nad przygotowywaniem diet. 

Bazy systemowe

Rozbudowane bazy systemowe, odpowiednio skategoryzowane, z możliwością filtrowania na różne sposoby to podstawa, żeby układanie jadłospisów mogło odbywać się szybko i płynnie, nawet w przypadku złożonego obrazu klinicznego klienta.

KCALMAR.PRO

Baza produktów oraz potraw została w Kcalmar.pro zaciągnięta z polskiej bazy IŻŻ (Instytut Żywności i Żywienia). W bazie produktów widnieje ich 1568, natomiast w bazie potraw mamy do dyspozycji 1708 przepisów. 

W systemie znajdziemy też 39 jadłospisów systemowych – gotowych do wykorzystania, z możliwością ich edycji. 

Wszystkie bazy można rozbudować samodzielnie, a ulubione produkty / potrawy i jadłospisy zapisać. 

Przeszukując bazę potraw lub wprowadzając własne dania do dyspozycji mamy wiele tagów.

ALLOWEAT

Bazy produktów i przepisów zostały w alloweat zaciągnięte z trzech baz:

  • amerykańskiej (USDA)
  • brytyjskiej (McCance Widdowson’s Composition of Foods Integrated Dataset)
  • australijskiej (Australian Food Composition Database).

Dzięki temu, testując alloweat możemy korzystać z bazy ponad 10 tys. produktów oraz 6,5 tys. przepisów. Dodatkowo mamy do dyspozycji:

  • 690 kolekcji przepisów (większa ilość przepisów pogrupowana z uwzględnieniem energetyczności, rozkładu makroskładników i innych kluczowych cech, przykładowo kolekcja 15 śniadań low FODMAP zbilansowana na 500 kcal)
  • 190 diet systemowych
  • 96 programów żywieniowych stworzonych pod różne profile klientów (adekwatna dieta obudowana dodatkowo różnego rodzaju materiałami edukacyjnymi, zaleceniami i wskazówkami dla klienta z danym problemem zdrowotnym).

W alloweat – podobnie jak w Kcalmar.pro – wszystkie bazy zostały odpowiednio otagowane, dzięki czemu można je łatwo filtrować. I tak przykładowo w bazie przepisów mamy do dyspozycji ponad 100 filtrów pogrupowanych w 3 główne kategorie:

  • przygotowanie posiłków
  • wartości odżywcze
  • inne.

JAKA JEST RÓŻNICA?

W kontekście baz systemowych Kcalmar.pro i alloweat prezentują różne podejścia i zasoby. Alloweat gwarantuje dostęp do bardziej rozbudowanej i różnorodnej bazy, co umożliwia inny stopień personalizacji i większą elastyczność w tworzeniu diet, szczególnie w przypadku bardziej wymagających klientów. Kcalmar.pro oferuje bazę opartą na polskich źródłach, która sprawdzi się w przypadku ograniczonych potrzeb.

Proces pisania diet

Jeśli już trzeba ułożyć jadłospis, dlaczego nie miałoby się to odbywać szybko, a jednocześnie precyzyjnie? Korzystanie z różnych usprawnień w tym zakresie pozwala specjaliście zredukować czas poświęcany na rutynowe czynności, a zamiast tego skupić się na najważniejszych aspektach swojej pracy – zagwarantowaniu klientom indywidualnego podejścia i rozwijaniu relacji z nimi.

KCALMAR.PRO

W Kcalmar.pro jadłospisy możemy układać wyłącznie w formie tygodniowego grafiku, co pozwala zobaczyć czy przykładowo posiłki nie powtarzają się zbyt często. Program podpowiada nam (czytelna legenda kolorystyczna), gdy wykorzystamy produkt oznaczony w profilu klienta jako alergen / nietolerowany lub nielubiany, co jest pomocne, żeby dopasować dietę do potrzeb klienta. 

Posiłki do grafiku dodajemy pojedynczo, tzn. wybieramy posiłek z rozwijanej listy, wpisując jego nazwę, jednak nie mamy możliwości w tym momencie podejrzeć co wchodzi w jego skład ani jak ten posiłek został otagowany. Dopiero po jego dodaniu możemy to sprawdzić i odpowiednio edytować.

Przydatną funkcją jest podgląd w widoku listy z ilu porcji składa się posiłek, a wykorzystując danie wieloporcjowe program informuje o niewykorzystanych porcjach. 

Jeśli chcemy dodać posiłek przeszukując bazę po tagach, żeby dokonać trafniejszego wyboru, musimy w tym celu skorzystać z widoku dziennego.

Bardzo sprawnie działa w Kcalmar.pro moduł „Listy zakupów”, z poziomu którego można szybko ujednolicić jadłospis pod kątem wykorzystanych produktów czy dokonać w posiłkach zamiany produktów nielubianych na inne.

Do gotowej diety możemy w zakładce „Komentarz” dołączyć zalecenia czy plan suplementacji. W systemie nie ma miejsca, żeby przechowywać materiały edukacyjne w dedykowanej do tego przestrzeni, gdybyśmy chcieli na przykład udostępnić je klientowi bez układania diety.

ALLOWEAT

Korzystając z alloweat spotkamy się z pojęciem „programu żywieniowego”, który tworzymy dla danego klienta. Program żywieniowy to zbiór narzędzi, które przekazujemy klientowi – możemy uwzględnić w nim nie tylko dietę, ale też dowolne materiały edukacyjne, zalecenia czy plan suplementacji w formie oddzielnych sekcji.

Czas trwania programu żywieniowego i tworzonej w jego ramach diety może być dowolny – nie trzeba ograniczać się do tygodnia.

Stworzenie diety w alloweat zajmie mniej niż kilka minut, jeśli skorzystamy z funkcji autogenerowania. Dzięki niej możemy automatycznie wygenerować od razu całą dietę lub po 20 propozycji przepisów do danego posiłku (np. do śniadania) na bazie przyjętych założeń. Stworzoną w ten sposób dietę w dowolny sposób zmodyfikujemy, jeśli zajdzie taka potrzeba, również mając na uwadze preferencje żywieniowe klienta (alergeny, produkty lubiane i nielubiane). To pozwoli dopasować ją do potrzeb nawet najbardziej wymagających klientów.

Niezależnie od tego, czy zdecydujemy się skorzystać z funkcji autogenerowania, czy też nie, alloweat oferuje szereg dodatkowych ułatwień, które przyspieszą pracę nad dietą. Przykładem może być praca z wykorzystaniem kolekcji przepisów – dzięki nim w łatwy sposób dodamy do danego posiłku kolekcję np. 10 czy 20 przepisów na określoną kaloryczność czy uwzględniających dany problem zdrowotny klienta (kolekcja bezglutenowa, wegetariańska czy low FODMAP).

Tworząc dietę w ramach programu żywieniowego, preferowany przepis czy kolekcję wyszukamy bardzo szybko dzięki stałej dostępności filtrów odpowiadających ponad 100 tagom, które omówiliśmy w rozdziale „Bazy systemowe”. Na działanie filtrów przekładają się preferencje klienta z ankiety, więc jeśli ma on alergię na jakiś produkt lub go nie toleruje, a użyjemy go w diecie, program będzie nas o tym informować.

W module wymiany globalnej mamy możliwość wprowadzenia zmian w zakresie wykorzystanych produktów oraz szybkiej edycji przepisów. W porównaniu z Kcalmar.pro edycji dokonujemy z poziomu wygodnego panelu bocznego, bez konieczności przechodzenia do innych miejsc w systemie.

Po ujednoliceniu przygotowanej diety przechodzimy do widoku harmonogramu, który wygląda podobnie do grafiku w Kcalmar.pro  – z tą różnicą, że inteligentny algorytm alloweat pomoże nam stworzyć dzienne jadłospisy, uwzględniając założenia, które określimy. Działanie algorytmu znacznie przyspiesza pracę, pozwalając na precyzyjną realizację założeń, bez konieczności samodzielnego ich bilansowania. Dzienne jadłospisy dla danego klienta możemy również generować z dowolnego szablonu diety w bazie, co znacznie skraca ścieżkę tworzenia programu żywieniowego.

Dodatkowo program żywieniowy może składać się z kilku różnych diet, co jest szczególnie przydatne dla dietetyków sportowych tworzących diety rotacyjne, uwzględniające obciążenia treningowe klientów danego dnia.

Co ważne – alloweat daje możliwość pracy bez konieczności układania diet, a program żywieniowy może powstać w oparciu o ogólne założenia (energetyczność i rozkład makroskładników). W tym wariancie również możemy dołączyć klientowi przydatne sekcje edukacyjne.

JAKA JEST RÓŻNICA?

Alloweat oferuje nowoczesne podejście do pracy dietetycznej, które objawia się automatyzacją powtarzalnych czynności, dzięki czemu skracamy czas potrzebny na układanie diet lub zupełnie z nich rezygnujemy.

Korzystając z Kcalmar.pro możesz liczyć na tradycyjne podejście do układania planów żywieniowych – tygodniowe diety, dodawanie pojedynczych przepisów, proste i szybkie wymienianie składników globalnie.

 

PDF

PDF-y stanowią jedną z form przekazywania klientom planów dietetycznych. Dobrze zaprojektowany dokumentnie nie tylko ułatwia zrozumienie i wdrożenie zaleceń, ale też buduje profesjonalny wizerunek dietetyka. Możliwość personalizacji dokumentu pozwala dostosować wygląd i zawartość do indywidualnych potrzeb klienta oraz stylu pracy dietetyka.

KCALMAR.PRO

Gotową dietę możemy w Kcalmar.pro pobrać do PDF-a. Nie ma możliwości wysłania jej bezpośrednio na maila.

Generowanie PDF-a pozwala skonfigurować najważniejsze ustawienia wyświetlanych informacji oraz wybrać szablon (u mnie „Jesień”).

ALLOWEAT

PDF w alloweat daje możliwość personalizacji zarówno wyglądu dokumentu, jak i uwzględnianych informacji. Użytkownicy mogą wybierać spośród 3 szablonów, które przekładają się na ogólną estetykę dokumentu. Istnieje również opcja konfiguracji koloru przewodniego i zdjęcia okładkowego. Użytkownicy korzystający z najwyższego pakietu mogą dodatkowo dokonać personalizacji pod własny branding. 

Posiłki z diety wyświetlają się wraz ze zdjęciami, a posługiwanie się dokumentem ułatwia interaktywny spis treści.

PDF-a wyślemy klientowi na maila bezpośrednio z poziomu platformy.

JAKA JEST RÓŻNICA?

Alloweat będzie lepszym wyborem, jeśli szukamy zaawansowanej personalizacji dokumentów, z możliwością dostosowania kolorystyki, okładki oraz własnego brandingu. Program sprawdzi się szczególnie, gdy chcemy oferować klientom interaktywne i estetycznie dopracowane dokumenty. PDF-y w alloweat zostały tak zaprojektowane, żeby z ich pomocą można było tworzyć e-booki do swojego sklepu internetowego bez konieczności angażowania grafika.

Prowadzenie współprac

Efektywne zarządzanie współpracą z klientami to fundament pracy każdego dietetyka. Kluczowe jest nie tylko przygotowanie spersonalizowanego planu dietetycznego, ale też utrzymanie stałej komunikacji i monitorowanie postępów. Przyjrzyjmy się zatem jak Kcalmar i alloweat wspierają dietetyków w budowaniu relacji z klientami i ułatwiają bycie skutecznym specjalistą. 

Zbieranie danych o kliencie

Od jakości i precyzji zgromadzonych informacji zależy, jak dobrze możemy dostosować przebieg współpracy, dietę, czy zalecenia do indywidualnych potrzeb danej osoby.

Tworzenie ankiet

Uzupełnienie ankiety przez klienta to często pierwszy krok do poznania go i zebrania najważniejszych danych. Zwłaszcza w przypadku specjalistów, którzy nie konsultują klientów indywidualnie, a przygotowanie diety czy zaleceń odbywa się tylko na bazie informacji udzielonych przez klienta w ankiecie.

KCALMAR.PRO

W Kcalmar.pro mamy do dyspozycji jedną ankietę systemową, która uwzględnia podstawowe pytania o stan zdrowia, poziom aktywności fizycznej czy też produkty nielubiane przez klienta. Nie mamy możliwości modyfikacji pytań w ankiecie. Możemy natomiast dodać do niej własne i w ten sposób stworzyć „nową” ankietę. Dodane przez nas pytania zostaną wtedy wyświetlone na ostatnim kroku uzupełniania ankiety. 

Ankietę możemy pobrać i wysłać klientowi na maila lub uzupełnić ją samodzielnie podczas konsultacji i zapisać w profilu klienta. Informacje z ankiety istotne w kontekście układania diety widnieją w profilu klienta w osobnej zakładce „Alergeny” i są edytowalne. Na tej podstawie podczas układania diet program podpowiada, jeśli zostaną użyte posiłki zawierające produkty, których klient nie toleruje.

ALLOWEAT

W alloweat mamy do dyspozycji dedykowany moduł ankiet i raportów, w którym znajdziemy szablony stworzone przez twórców programu. Każdy z nich jest edytowalny.

Dodatkowo możemy tworzyć własne ankiety (lub raporty kontrolne) na bazie swoich pytań lub pytań systemowych. Użycie pytań systemowych np. o wzrost, masę ciała klienta czy produkty nielubiane spowoduje automatyczne pojawienie się tych informacji w profilu klienta, gdy udzieli on na nie odpowiedzi. Dane związane ze sposobem odżywiania klienta – podobnie jak w Kcalmar.pro – będą miały przełożenie na kreator diety. Przykładowo, jeśli wykorzystacie posiłek z produktem nielubianym przez klienta – zostanie to odpowiednio oznaczone. Jednak dodatkowo – dzięki danym zebranym z ankiety – program zasugeruje nam najbardziej adekwatne posiłki względem preferencji klienta. 

Ankietę (i raport) możemy jednym kliknięciem wysłać klientowi na maila, a gdy je uzupełni – w systemie pojawi się powiadomienie.

JAKA JEST RÓŻNICA?

Kcalmar.pro oferuje prostą, systemową ankietę z możliwością dodania własnych pytań. Z kolei alloweat pozwala na pełną personalizację ankiet (co może być szczególnie przydatne, jeśli pracujemy z różnymi profilami klientów), automatyczne synchronizowanie danych oraz zaawansowaną integrację z kreatorem diety, co znacznie ułatwia indywidualizację planu dietetycznego.

Notatki z wizyt

Dokumentowanie postępów i wniosków z wizyt to nieodłączna część pracy dietetyka. Odpowiednie narzędzia umożliwiają nie tylko szybkie i wygodne sporządzanie notatek, ale też skuteczne ich wykorzystanie w dalszej pracy z klientem.

KCALMAR.PRO

Niestety – w Kcalmar.pro nie ma możliwości prowadzenia notatek z wizyt. 

ALLOWEAT

W profilu klienta znajdziemy zakładkę „Wizyty”, gdzie możemy zapisywać najważniejsze informacje z danego spotkania.

Moduł wywiadu został podzielony na kilka części grupujących tematy najczęściej pojawiające się podczas konsultacji dietetycznych.

Do danej wizyty możemy załączyć pliki – przykładowo wyniki badań klienta.

Informacje z poprzednich wizyt możemy kopiować do wizyty bieżącej i dzięki temu mieć do nich łatwy dostęp. 

JAKA JEST RÓŻNICA?

Alloweat umożliwia zapisywanie i łatwy dostęp do informacji z wizyt, co pozwala na lepszą organizację pracy i zarządzanie danymi. Ponieważ Kcalmar.pro nie oferuje możliwości zapisywania notatek z wizyt, trzeba w tym celu korzystać z zewnętrznych narzędzi.

Ocena postępów klienta

Monitorowanie progresu pozwala na bieżąco weryfikować efektywność współpracy, dostosowywać plan żywieniowy do potrzeb klienta oraz motywować go do dalszej pracy nad osiąganiem wyznaczonych celów. Regularna ocena postępów wzmacnia również zaangażowanie klienta. 

KCALMAR.PRO

Progres klienta można analizować odnosząc się do zmian sylwetkowych (masa ciała, zawartość tkanki tłuszczowej, obwody), których dynamika została zobrazowana na czytelnych wykresach. 

Przydatną funkcjonalnością jest możliwość zaciągnięcia danych z analizatora – dostępna jest integracja z kilkoma modelami wiodących producentów tj. InBody i Tanita.

ALLOWEAT

W profilu klienta możemy prześledzić historię jego pomiarów. Jeśli klient uzupełnia regularnie raporty, w których wpisuje pomiary oraz obwody – dane te będą zaciągać się automatycznie. Dane nie są porównywane na wykresach, jak w Kcalmar.pro.

Dodatkowo w ocenie postępów klienta pomoże nam moduł monitoringu, do którego spływają dane z aplikacji mobilnej klienta. Dzięki temu widzimy, jak komponuje on swoje posiłki czy realizuje przyjęte założenia i czy w ogóle korzysta z aplikacji. Dzięki tym danym możemy zrozumieć co powoduje, że klient nie notuje efektów sylwetkowych (jeśli są one jego celem), ale też łatwiej nam czuwać nad przebiegiem procesu w przypadku klientów, dla których zmiany w masie ciała nie są istotne. Moduł monitoringu posłuży nam do zaplanowania dalszych kroków współpracy, wyznaczy kierunek edukacji klienta i pozwoli zareagować na trudności, o których klient może wspominać w notatkach. 

JAKA JEST RÓŻNICA? 

By ocenić progres klientów, Kcalmar.pro daje możliwość analizy wyłącznie zmian sylwetkowych. Z kolei w alloweat – poza danymi dotyczącymi zmian w masie i składzie ciała oraz obwodach – można monitorować również codzienne nawyki żywieniowe klientów korzystających z aplikacji. Pozwala to lepiej zrozumieć, jak radzi sobie klient i na tej podstawie dostosować dalszą strategię współpracy. 

Komunikacja z klientem

Współczesny dietetyk nie tylko tworzy spersonalizowane plany żywieniowe, ale również pełni rolę doradcy i motywatora, a to wymaga regularnego kontaktu i wsparcia na każdym etapie współpracy. Efektywna komunikacja pozwala na lepsze zrozumienie potrzeb klienta, szybkie reagowanie na jego wątpliwości oraz dostosowywanie planu żywieniowego do zmieniających się okoliczności, co przekłada się na wyższą skuteczność współpracy.

KCALMAR.PRO

Rozwiązanie nie daje możliwości utrzymywania kontaktu z klientem podczas współpracy.

ALLOWEAT

Wewnątrz programu mamy możliwość skontaktowania się z klientem za pośrednictwem chatu systemowego. Dostępna jest też dedykowana aplikacja mobilna dla dietetyka, która daje możliwość utrzymania stałego kontaktu z klientem.

Kontaktowi pośredniemu może też służyć dodawanie notatek przez klienta w aplikacji, które możemy podejrzeć w module monitoringu czy możliwość wysłania z systemu raportu kontrolnego do klienta.

JAKA JEST RÓŻNICA? 

Narzędzia komunikacyjne dostępne w alloweat pozwalają szybko odpowiadać na pytania klienta czy udzielić mu wsparcia, co zwiększa szansę na zaangażowanie klienta we współpracę. Brak możliwości komunikacji z klientem w Kcalmar.pro może ograniczać bieżącą interakcję i wiąże się z koniecznością korzystania z narzędzi zewnętrznych.

 

Praca z klientem anglojęzycznym

Możliwość pracy z klientami anglojęzycznymi nie tylko poszerza krąg potencjalnych odbiorców usług, ale również stwarza szansę na wyróżnienie się na tle konkurencji. 

KCALMAR.PRO

Oprogramowanie nie jest przystosowane do pracy w innym języku niż polski.

ALLOWEAT

Zarówno platforma dietetyka, jak i aplikacja mobilna są przystosowane do pracy z klientem anglojęzycznym. Wszystkie bazy systemowe są dostępne również w języku angielskim.

JAKA JEST RÓŻNICA? 

Alloweat jako jedyne rozwiązanie na rynku oferuje możliwość pracy z klientem anglojęzycznym.

Aplikacja mobilna

KCALMAR.PRO

Gotowy jadłospis możemy udostępnić klientowi do aplikacji. Aplikacja jest bardzo prosta w działaniu i obsłudze, pozwala jedynie na wyświetlanie posiłków, bez możliwości ich edycji. Dostępne są również listy zakupów. Przydatną funkcjonalnością jest możliwość udostępnienia kilku tygodniowych jadłospisów i przełączanie się między nimi. 

ALLOWEAT

Aplikacja mobilna alloweat to narzędzie interaktywne, które umożliwia przepływ informacji na linii klient – dietetyk. Klient ma możliwość raportowania posiłków z danego dnia oraz zostawiania dietetykowi notatek – to wszystko dietetyk podgląda w module monitoringu na platformie.

Klient ma możliwość wymiany posiłków na inne zaproponowane przez dietetyka, może dokonywać zmian w ramach tych posiłków oraz tworzyć własne. W aplikacji widoczny jest stopień realizacji założeń liczbowych, co pomaga klientowi w śledzeniu progresu.

W aplikacji ma również dostęp do sekcji udostępnionych przez dietetyka w ramach programu żywieniowego (materiały edukacyjne, plan suplementacji). 

Możemy udostępnić klientowi do aplikacji tylko sugerowaną energetyczność dzienną – w takiej sytuacji klient samodzielnie komponuje posiłki lub wyszukuje je w bazie przepisów, którą może filtrować na różne sposoby, żeby znaleźć te uwzględniające jego potrzeby i preferencje.

W aplikacji klient ma również dostępny chat do kontaktu z dietetykiem.

Aplikacja mobilna alloweat umożliwia też alternatywne formy zarabiania. Poza prowadzeniem współprac indywidualnych pozwala np. na stworzenie interaktywnych ebooków, które można sprzedawać w modelu subskrypcyjnym.

JAKA JEST RÓŻNICA? 

Aplikacje oferowane klientom w ramach porównywanych rozwiązań różnią się diametralnie. 

Aplikacja alloweat pozwala na aktywny udział klientów w procesie, dzięki czemu mogą podejmować własne decyzje żywieniowe i budować samodzielność w tym zakresie. W efekcie alloweat lepiej odpowie na potrzeby klientów, którym zależy na dopasowaniu sposobu odżywiania do siebie i możliwości skontaktowania się z dietetykiem w razie trudności.

Kcalmar.pro umożliwia jedynie udostępnianie jadłospisów – klienci nie mają możliwości wprowadzania zmian do posiłków, co może okazać się problematyczne (np. dla osób, które często podróżują) oraz co może wiązać się z poczuciem realizowania narzuconego, sztywnego planu. 

Dostępne pakiety i ceny

KCALMAR.PRO

Kcalmar.pro oferuje cztery plany do wyboru (Basic, Master, Premium, VIP) zróżnicowane pod kątem dostępnych funkcjonalności. Każdy z pakietów można zakupić na wybrany okres: miesiąc / 6 miesięcy / rok / 2 lata. 

W najwyższym pakiecie VIP mamy dostęp do szkoleń, które odbywają się w czasie trwania planu. Ponadto mamy przypisanego osobistego doradcę, który pomaga rozwiązywać wszelkie problemy techniczne oraz otrzymują specjalne oferty i zniżki. 

Zakres cenowy wygląda następująco:

  • plany w opcji miesięcznej: 55 – 299 zł netto
  • plany w opcji półrocznej: 312 – 1614 zł netto
  • plany w opcji rocznej: 576 – 2748 zł netto
  • plany w opcji dwuletniej: 912 – 4536 zł netto. 

ALLOWEAT

Jeśli po okresie testowym zdecydujesz się na zakup alloweat, możesz wybierać pomiędzy dwoma głównymi planami:

Starter – dla dietetyków, którzy chcą zaczać pracować nowocześnie:

  • plan w opcji miesięcznej: 129 zł + vat
  • plan w opcji rocznej: 1164 zł + vat

Scale – dla dietetyków, którzy chcą automatyzować pracę i zwiększać skalę swojego biznesu:

  • plan w opcji miesięcznej: 199 zł + vat
  • plan w opcji rocznej: 2004 zł + vat

Plany alloweat różnią się w zakresie oferowanych funkcjonalności, co pozwala na dobranie odpowiedniego planu do potrzeb swojego biznesu dietetycznego. Decydując się na zakup roczny, zyskujemy do 25% taniej względem planu miesięcznego.

Istnieje również możliwość płatności ratalnej.

Podsumowanie

Przyjrzyjmy się, jak Kcalmar.pro i alloweat wypadają uwzględniając stosunek jakości do ceny. 

Kcalmar.pro jest rozwiązaniem atrakcyjnym cenowo, co może być istotne dla dietetyków, którzy dopiero rozpoczynają swoją działalność. Oferuje solidne podstawy, takie jak możliwość sprawnego układania jadłospisów czy bazę przepisów zaciągniętą z IŻŻ. Jednak jego ograniczenia, jak brak automatyzacji pozwalających na szybkie przygotowanie skomplikowanych diet, brak możliwości komunikacji z klientem oraz mniejsze możliwości monitorowania postępów klientów, mogą być istotne dla bardziej wymagających specjalistów.

Alloweat natomiast oferuje wiele zaawansowanych funkcji, jak rozbudowana baza produktów i przepisów, duża elastyczność w tworzeniu programów żywieniowych, narzędzia do komunikacji i monitorowania progresu klientów oraz interaktywną aplikację mobilną. Jest to rozwiązanie skierowane do dietetyków, którzy chcą maksymalnie zautomatyzować swoją pracę, oferować najwyższą jakość usług oraz pracować z większą liczbą klientów, w tym także anglojęzycznych. Szeroki wachlarz możliwości przekłada się na wyższą cenę rozwiązania. Jednak generowanie pasywnego przychodu dzięki wykorzystaniu aplikacji może pomóc w krótkim czasie uzyskać zwrot z zakupu alloweat. 

Wybór między tymi programami zależeć więc będzie od indywidualnych potrzeb, oczekiwań co do funkcjonalności systemu oraz budżetu, którym dysponujemy. Jeśli budżet jest dla nas kluczowym czynnikiem, Kcalmar.pro będzie bardziej przystępną opcją. Natomiast dla dietetyków, którzy szukają nowoczesnego rozwiązania i są gotowi zainwestować w rozwój swojej praktyki, alloweat będzie lepszym wyborem pod względem oferowanych możliwości.